Reportaż

Spotkanie z Reportażem: Alicja Grembowicz

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2011 11:12
Klub Księgarza, Rynek Starego Miasta 22/24 w Warszawie, czwartek 28 lipca 2011, godzina 18.00. Alicja Grembowicz gościem „Spotkania z Reportażem”Podczas czwartkowego „Spotkania z Reportażem”, 28 lipca o godz. 18.00, gościem specjalnym Studia Reportażu i Dokumentu będzie Alicja Grembowicz – jedna z najwybitniejszych polskich reportażystek, laureatka wielu nagród m.in. Złotego Mikrofonu , Melchiora i Grand Press.

W programie wieczoru znajdzie się m.in. prezentacja audycji Alicji Grembowicz pt. „Dym na skraju wsi”.

Bohaterem reportażu jest Jerzy Niemczuk – prozaik, dramaturg, scenarzysta, autor słuchowisk radiowych i książek dla dzieci. Od kilku lat mieszka na Mazurach. Pomysł przeprowadzki z Warszawy do Pieców pod Szczytnem zrealizowała głównie jego żona – Ewa. To ona znalazła najpiękniejsze siedlisko ich życia – zapadły dom na skraju wsi z widokiem na wspaniałą polanę, na której tańczą żurawie, a jelenie odbywają rykowisko. W audycji Ewa i Jerzy Niemczukowie opowiadają o swoich pasjach i życiu w mazurskiej puszczy.

Wielbiciele sztuki reportażu będą mogli ponadto wysłuchać koncertu Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Mazury cud natury". Kraina Wielkich Jezior z hymnem i teledyskiem

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2011 16:28
Muzycy pochodzący z Warmii i Mazur nagrywają teledysk do regionalnego hymnu, który ma zachęcić do głosowania na Krainę Wielkich Jezior w światowym konkursie na 7 Nowych Cudów Natury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jestem szczęściarą" - Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2011 11:18
Środa, 13 lipca, godzina 20.10, Program 1. Na polskich wsiach mieszkają wieśniacy z dziada pradziada i wieśniacy z miasta, tacy z wyboru, którzy swoje życie i aktywność postanowili związać ze wsią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konkurs na reportaż o Mazurach

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2011 12:52
Zapraszamy reportażystów z całej Polski do udziału w konkursie na reportaż pt. "Mazury Cud Natury".
rozwiń zwiń