Reportaż

"Śladem Tuwima" - Jakub Tarka

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2014 09:00
Niedziela, 26 stycznia 2014, godz. 21.14. Program 1. Skończył się właśnie ustanowiony przez Sejm rok wybitnego polskiego poety, pisarza, autora skeczy, tekstów piosenek oraz tłumacza - Juliana Tuwima.
Audio
  • "Śladem Tuwima" - reportaż Jakuba Tarki (Reportaż w radiowej Jedynce)

Setki publikacji, wystaw, koncertów i innych inicjatyw poświęcono pamięci tego twórcy. Ale czy dzięki temu wiemy o nim już wszystko? Skąd poeta rodem z fabrycznej, ciasnej i zadymionej Łodzi czerpał inspiracje dla niezliczonej ilości utworów o pięknie polskiej przyrody? O jakich źródłach, rzekach, łąkach i lasach pisał przebywając najpierw na emigracji, a później w Warszawie? Gdzie poznał język ptaków i gdzie wysnuł wniosek, że "o zieleni można nieskończenie"? Wreszcie jakie znaczenie miało dla Tuwima odkrywane w dzieciństwie, a dziś konsekwentnie pomijane w biografii poety, miasteczko-letnisko Inowłódz?
27 grudnia 2013 roku minęła 60 rocznica śmierci Juliana Tuwima. Jego ostatnie lata życia to czas intensywnego powrotu do wspomnień beztroskich wakacji i miejsc zapamiętanych z dzieciństwa. W reportażu do miejsc tych prowadzi nas ich niedawny biograficzny odkrywca, prof. Krystyna Ratajska.

Zobacz więcej na temat: Julian Tuwim reportaż
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Codzienne życie pianisty"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 14:54
Historia niewidomego muzyka - reportaż Eweliny Karpacz-Oboładze.
rozwiń zwiń