X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Nina Andrycz. Czwarty wymiar życia" - Wojciech Markiewicz.

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2014 10:41
Niedziela, 2 lutego, godzina 21.14, Program 1. Wspomnienia wielkiej, polskiej aktorki Niny Andrycz. Reportaż archiwalny z 2012 roku.
Audio

Teatr Polski Arnolda Szyfmana w Warszawie, gdzie spędziła aż 78 lat, uważała za swój dom. Była Kassandrą w „Orestei”, Szimeną w Cydzie”, Świętą  Joanną w sztuce Shawa o tym samym tytule. Szerokiej publiczności  kojarzyła się z XIX-wiecznym stylem gry aktorskiej polegającym na: ”przesadnej analizie roli, wygrywaniem niemal muzycznym momentu i nadawaniem wagi detalom”- pisał jeden z krytyków. Zostawiła  po sobie kilka książek – opartych na własnych wspomnieniach i , co szczególnie ważne , tomiki poezji, z których najbardziej  ceniła dwa: „To teatr „ i „Róża dla nikogo”. Reportaż Wojciecha Markiewicza pt. „Nina Andrycz - Czwarty wymiar życia”, który nadaliśmy po raz pierwszy w 2012 roku, był jedną z ostatnich, nietypowych jak dla gwiazdy z innej epoki prób ogarnięcia swojego życia i sztuki z nim związanej. Dziś powtórzenie, na które zapraszamy.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spotkanie z Reportażem - "Nina Andrycz. Czwarty wymiar życia" - Wojciech Markiewicz.

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2012 14:15
Klub Księgarza, Rynek Starego Miasta 22/24 w Warszawie, wtorek 30 października 2012, godzina 18.00.
rozwiń zwiń