X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

„Człowiek i góra” - Anna Sekudewicz

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2014 11:31
Niedziela, 11 maja 2014, godz. 21.14 Program 1. Raport w sprawie Broad Peak oskarża Adama Bieleckiego o nieetyczne zachowania w górach. Jaka jest prawda o jego wyprawach?
Audio

27 października 2012 w szwajcarskich Alpach wydarzyła się tragedia. W wyprawie na czterotysięcznik Piz Bernina wzięło udział dwu wspinaczy Krystian Dziurok z Rybnika i sławny himalaista Adam Bielecki. Ze szczytu zszedł tylko Bielecki, Dziurok zginął.

Ta wyprawa bezpośrednio poprzedziła wejście na Broad Peak- ośmiotysięcznik w Karakorum w marcu 2013 roku. Tam także wydarzyła się tragedia zginęli Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski, zszedł Artur Małek i Adam Bielecki. O wyprawie na Broad Peak zrobiło się głośno.

Polski Związek Alpinizmu powołał specjalną komisję złożoną z wybitnych wspinaczy, która przygotowała raport na temat wydarzeń na Broad Peaku. To sprawa bez precedensu w historii himalaizmu w ogóle. Raport okazał się miażdżący dla Adama Bieleckiego, którego oskarżono o nieetyczne zachowania w górach i porzucanie partnerów. Przypomniano inne, liczne wyprawy w czasie, których zachowanie Adama Bieleckiego także było niezrozumiałe i podejrzane. W reportażu on sam mówi „ mam tylko 30 lat i jeśli tyle osób wokół mnie zginęło to ktoś może pomyśleć, że coś ze mną jest nie tak.”

Co tak naprawdę wydarzyło się w czasie tych wypraw? Czy w wysokich górach etyczne zachowania są w ogóle możliwe? Czy w dzisiejszych czasach chodzi tylko o bicie rekordów w górach a wszystko inne etyka, solidarność, „braterstwo liny” to już tylko mit i piękna legenda ? Sprawa nie jest zakończona. Niedawno w sprawie wydarzeń na Broad Peak i Piz Bernina wszczęto dwa śledztwa jedno w prokuraturze rejonowej w Krakowie drugie w Rybniku.

Reportaż w realizacji dźwięku Jacka Kurkowskiego.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magazyn Reporterów Bez Znieczulenia - "Etos gór"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2014 11:31
Czwartek, 8 maja 2014, godz. 21.14 Program 1. Czy etyczne postawy są możliwe w warunkach tak ekstremalnych, w jakich odbywają się wspinaczki wysokogórskie?
rozwiń zwiń