X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Cuda z węgla

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 09:00
Zapraszamy na spotkanie w pracowni, w której powstaje unikatowa biżuteria wykorzystująca motywy zaczerpnięte ze Śląska.
Audio

Od końca XIX wieku na Śląsku powstawały rzeźbione w węglu postacie górników, święte Barbary i płaskorzeźby. W czasach PRL, przy każdej kopalni funkcjonowała pracownia rzeźbiarska, w której pracowali uzdolnieni górnicy. Przed 4 grudnia, obchodzonym hucznie na śląsku świętem Barbary, mieli mnóstwo zamówień. Do orderów, dyplomów i szabli górniczych dochodziły rzeźby z węgla. A górnicy chętnie przynosili je do domu i ustawiali na swoich meblościankach. Tak, by cząstka kopalni była z nimi nie tylko w pracy...

Dzisiaj rzeźbione bryłki węgla są modnym gadżetem zaprojektowanym przez młode panie architekt zajmujące się wzornictwem. Można je kupić w dizajnerskich sklepach. Węgiel stał się inspiracją i przetworzonym motywem zaczerpniętym z industrialnego śląska.

Na spotkanie w pracowni, w której powstaje unikatowa biżuteria zaprasza Anna Dudzińska

Do wysłuchania reportażu "Z okazji Barbórki" autorstwa Anny Dudzińskiej zapraszamy w czwartek (4 grudnia) o godz. 18.15.

W audycji występują: Roma Skuza i Bogna Polańska z pracowni Brokat i historyk Beata Piecha van Schagen.

/
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Cena pracy" - Anna Sekudewicz i Anna Dudzińska PR Katowice

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2009 18:15
Polskie górnictwo zmaga się z kryzysem od lat. W kopalniach oszczędza się praktycznie na wszystkim. Coraz częściej dochodzi do wypadków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PRIX ITALIA 2004

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2011 04:00
Dziennikarki Polskiego Radia Katowice - Anna Sekudewicz i Anna Dudzińska zostały laureatkami głównej nagrody PRIX ITALIA - prestiżowego festiwalu form radiowych, telewizyjnych i internetowych.
rozwiń zwiń