Reportaż

Magazyn Reporterów Bez znieczulenia - „Porzuceni”

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 14:05
Rośnie liczba pacjentów, którzy przebywają w szpitalach z przyczyn społecznych.
Audio
  • Magazyn Reporterów Bez znieczulenia - Porzuceni.mp3
W rankingu Europejskiego Konsumenckiego Indeksu Zdrowia Polska została usytuowana przez pacjentów na najniższym poziomie
W rankingu Europejskiego Konsumenckiego Indeksu Zdrowia Polska została usytuowana przez pacjentów na najniższym poziomieFoto: Glow Images/East News

W Magazynie Reporterów „Bez znieczulenia”, który poprowadzi Jerzy Zawartka usłyszymy reportaż Ewy Szkurłat z Polskiego Radia Kraków pt. „Porzuceni”.
Reportaż opowiada o starszych ludziach porzucanych przez rodziny w szpitalach i zakładach opieki. Ich leczenie się zakończyło, ale rodziny nie chcą przejąć opieki nad nimi. Więc zajmują łóżka, mimo że ich stan nie wymaga hospitalizacji. Porzuceni przez swoje rodziny to najczęściej starsi ludzie - samotni, opuszczeni, czekający na dzieci i wnuki.

Po reportażu rozmowa z zaproszonymi do studia gośćmi:

Ewą Szkurłat - autorką reportażu

Prof. Piotrem Błędowskim, gerontologiem

dr Piotrem Brzyskim, statystykiem z Katedry Epidemiologii i Medycyny Zapobiegawczej CM UJ

Czytaj także

Trudna sytuacja chorych bezterminowo i ich rodzin. Czy można dla nich opracować rozwiązania systemowe?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2014 06:00
Istnieje grupa schorzeń, w których - z powodów neurologicznych bądź organicznych - pacjenci nie mogą samodzielnie w pełni wydolnie oddychać. Można wydłużyć ich życie przy pomocy wentylacji respiratorem, a w wielu przypadkach możliwe jest to tylko w specjalnym ośrodku.
rozwiń zwiń