Reportaż

To miejsce uczy pokory - reportaż Magdy Skawińskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 08:00
Niepełnosprawni w zespole zawodowego teatru.
Audio

Teatr Arka we Wrocławiu to jedyny teatr w Polsce, w zespole którego grają osoby z niepełnosprawnościami. Teatr współtworzyła, a dziś nim kieruje aktorka i reżyserka Renata Jasińska. Niepełnosprawni adepci aktorstwa nie mają taryfy ulgowej. Poprzeczka wobec nich jest ustawiona tak, jak dla zawodowych aktorów, a może nawet wyżej. Widzowie cenią Teatr Arka za dostarczane emocje i ciekawy repertuar, a we Wrocławiu krążą opowieści, że w Arce dokonuje się cudów.

Reportaż "To miejsce uczy pokory" - 3 marca 2015 godz. 18.15 Program 3

Czytaj także

Wykluczeni na scenie.

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2014 08:00
Seniorzy z DPS-ów i dzieci z placówki opiekuńczo wychowawczej w spektaklu operowym obok gwiazd sceny.Nieprofesjonalni aktorzy w profesjonalnym teatrze. Bilety sprzedane. Publiczność wymagająca. Taryfy ulgowej nie ma.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muszą piłkę słyszeć

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 08:00
W Niemczech jest 10 takich drużyn, które funkcjonują przy klubach Bundesligi i są finansowane przez tamtejszy związek piłkarski. W Polsce drużyny są trzy, korzystają ze wsparcia Stowarzyszenia "Cross" i Urzędów Marszałkowskich. Ich gra jest bardzo dynamiczna, zdarza się dużo kontuzji. Oni piłki nie widzą, muszą ją słyszeć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka i życie - reportaż Magdy Skawińskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2015 23:32
Dokonywała w życiu trudnych i odważnych wyborów. Odeszła z teatru instytucjonalnego, żeby założyć własny. W zespole Teatru Arka na co dzień występują niepełnosprawni aktorzy.
rozwiń zwiń