Reportaż

"Polcia" - reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 11:05
Pola to urocza, radosna, bardzo bystra dziewczynka. Uwielbia chodzić do szkoły, uczy się świetnie. Kocha spacery z tatą i zabawę z rówieśnikami. Jest niezwykle kontaktowa i towarzyska. To radość i szczęście rodziców.

Historia jej życia jest jednak inna niż wszystkie, pełna dramatycznych zdarzeń. Niewiele brakowało, a nie przyszłaby na świat. Jak rodziła się miłość do dziecka, któremu nie dawano szans na przeżycie?

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Jakuba Tarki zatytułowanego "Polcia", dziś (3.03) w radiowej Jedynce po godz. 21.

Pola Więsak ma 5 lat. Urodziła się z rozszczepem kręgosłupa. Szansą na samodzielne poruszanie się są dla niej specjalistyczne ortezy, projektowane i wykonywane w NIemczech. Ich koszt to 50 tys. złotych. Gdyby mieli Państwo chęć dowiedzieć się więcej o niezwykłej rodzinie z reportażu i pomóc Poli (np. przekazać 1% podatku), to wszelkie informacje znaleźć można na facebookowym profilu Pomagamy Poli https://pl-pl.facebook.com/pages/Pomagamy-Poli/226257940754470.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magazyn reporterów "Bez znieczulenia" - "Chcę żyć, jak normalny człowiek!"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 10:46
Osoby cierpiące na mózgowe porażenie dziecięce - podobnie jak pozostali niepełnosprawni – to grupa marginalizowana społecznie. Życie większości z nich i ich rodzin to trudna walka o godność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Babcia z naszej bajki" - reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 11:20
Choć ma 82 lata, to - jak z uśmiechem stwierdza - jej wnętrze jest zupełnie młode. Tak jak przed wielu laty, tak i teraz znajduje energię i dziesiątki niezwykłych pomysłów na pomaganie innym.
rozwiń zwiń