X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Dźwiękoman" - audycja dokumentalna Magdy Skawińskiej

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2015 21:44
Opowieść o Witoldzie Zadrowskim, pierwszym polskim laureacie Prix Italia w dziedzinie radiowego dokumentu.
Audio

Z okazji 90-lecia Polskiego Radia przypominamy postać Witolda Zadrowskiego. Chciał zostac lekarzem, ale z powodu pochodzenia nie mógł studiować. W latach stalinizmu uznano, że ma wrogi stosunek do PRL. Do Polskiego Radia trafił przypadkiem. Zaczął pracować w dziale techniki i to doświaczenie zaowocowało później w jego działalności reportażowej.  Nagrywal dużo dźwięków. Sam potrafił obrobić nagrany materiał. Swoje reportaże konstruował jak dźwiękowe filmy. Koledzy podkreślają jego niezwykłe szczęście do tematów i rozmóców. W 1966 roku dostał Prix Italia za reportaż "Śmierć słonia". Po kilku latach po uzyskaniu nagrody wyrzucony z Polskiego Radia za wyemitowanie głosu Józefa Piłsudskiego w audycji Parnasik. Emigrował do Francji, gdzie rozpoczął współpracę z Radiem Kontakt. Zrealizował też wiele filmów dokumentalnych. Zmarł w 1995 roku.
Autorka korzystała z audycji archiwalych Janiny Jankowskiej, Krystyny Melion, Hanny Mozer - Ciechanowskiej i Ireny Piłatowskiej. Zamieściła też fragmenty reportaży Witolda Zadrowskiego.Tytuł reportażu: "Dźwiękoman"
Autor reportażu: Magda Skawińska
Data emisji: 12.04.2015
Godzina emisji: 21:14

Program: Program 1 PRTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak