Reportaż

"Natasza nie idzie do szkoły" - reportaż Doroty Jaśkiewicz-Łebek

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 14:15
Czasem jest kontra (systemowi edukacji), czasem: "bo nie ma innego wyjścia" (np.: ze względu na stan zdrowia dziecka), ale coraz częściej edukacja domowa to świadomy wybór rodziców, którzy stawiają na indywidualny i bardziej naturalny rozwój dziecka.
Audio
Natasza nie idzie do szkoły - reportaż Doroty Jaśkiewicz-Łebek
Foto: Glow Images/East News

Ta forma edukacji jest bardzo popularna, np. w USA, gdzie najlepsze uniwersytety chętnie przyjmują młodzież wyedukowaną w domowych warunkach. W Polsce jeszcze kilka lat temu takich dzieci było około setki. Ich liczba jednak przyrasta lawinowo. W ubiegłym roku było ich podobno już ponad 2500, a w tym jeszcze więcej. Dane są szacunkowe, oparte o pocztę pantoflową, bo resort szkolnictwa nie podaje oficjalnych. A może nawet nie prowadzi statystyk? Motywy rodziców są różne, zawsze jednak decydują się sami uczyć swoje dzieci, podporządkowując życie temu celowi, ponieważ bardzo zależy im na własnych potomkach.
O swoich doświadczeniach opowiadają rodziny państwa Karolewskich z Wrocławia i Wilków z Jeleniej Góry.

Zapszamy do wysłuchania reportażu Doroty Jaśkiewicz-Łebek "Natasza nie idzie do szkoły" w Trójce, dziś (7.09), godz. 18.15.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dr Preeti" - reportaż Doroty Jaśkiewicz-Łebek

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2015 23:47
Ginekolog dr Preeti Agrawal jest Hinduską, która od ponad 20 lat mieszka i pracuje we Wrocławiu. Jej imię oznacza w sanskrycie miłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ściągawki Mistrza Pawła" - Dorota Jaśkiewicz-Łebek

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2015 21:13
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szczęście jest teraz" - reportaż Doroty Jaśkiewicz-Łebek

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 09:11
Szczęście i spokój odnaleźli w Górach Kaczawskich. Ich dom nie jest podłączony do sieci energetycznej. Bo za daleko. Takiego właśnie miejsca i życia szukali Sylwia i Tomek.
rozwiń zwiń