X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Epitafium dla Łupaszki" - reportaż Alicji Maciejowskiej i Aliny Głowackiej

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2015 09:00
Dziś obchodzimy Dzień Polskiego Państwa Podziemnego. Na warszawskich Powązkach Wojskowych odbędą się uroczystości pogrzebowe i pożegnanie bohaterów walki o wolną Polskę, zamordowanych przez komunistyczne władze w więzieniu mokotowskim w Warszawie, których szczątki zostały odnalezione w latach 2012 – 2014 w trakcie prac ekshumacyjnych na powązkowskiej „Łączce”. Jednym z odnalezionych był major Zygmunt Szendzielarz, który zostanie pochowany w późniejszym terminie w grobie rodzinnym. Zapraszamy do wysłuchania audycji z radiowego archiwum poświęconej właśnie jemu…
Audio
Zygmunt Szendzielarz  Łupaszka
Zygmunt Szendzielarz – "Łupaszka”Foto: Wikipedia/Andros64

Reportaż poświęcony Łupaszce - słynnemu dowódcy II Brygady, majorowi Zygmuntowi Szyndzielarzowi. Łupaszka był jednym z najsłyniejszych dowódców partyzantów. Za swoją działalność został rozstrzelany przez władze komunistyczne.

W archiwalnym  reportażu „Epitafium dla Łupaszki” udział wzięli żołnierze i przyjaciele majora Zygmunta Szendzielarza:  
Zygmunt Grunt-Mejer, Stanisław Krupa, Halina Paszta, Konstanty Pukianiec, Janina i Leon Smoleńscy, Tadeusz Wawrzyński, córka – Barbara Szendzielarz i matka pierwszej żony – Wanda Swolkień, towarzyszka ostatnich lat życia majora – Lidia Lwow-Eberle.
Realizacja Mariana Adamskiego, opracowanie muzyczne – Maliny Zasadzińskiej, a audycję w 1994 roku przygotowały Alicja Maciejowska i Alina Głowacka.

Zapraszamy - Program 1, niedziela 27.09.2015, godz. 21.18

Czytaj także

"Czarny temat REGINA" – Jolanta Rudnik

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 09:00
Niedziela, 9 czerwca 2013, godzina 21.14, Program 1. Reportaż laureatki tytułu Radiowego Reportażysty Roku IX Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów MELCHIORY 2013:
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przeklęci" - audycja Żanety Walentyn

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2010 00:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Już nie pojadę do Warszawy...” - audycja dokumentalna Mirosława Sochackiego

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 09:54
Danuta Siedzikówna ps. Inka, sanitariuszka AK znalazła się wśród kolejnych zidentyfikowanych ofiar komunizmu, których nazwiska ogłosił w niedzielę IPN podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim z udziałem Bronisława Komorowskiego.
rozwiń zwiń