X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Królowa niepowiązań"- audycja dokumentalna Katarzyny Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 11:17
Wspomnienie o Krystynie Usarek - znanej reportażystce. Ci, którzy pamiętają Krystynę Usarek najczęściej mówią o niej, że była ideową komunistką i piękną kobietą. Mocna osobowość, niezwykły temperament, reporterka z krwi i kości.
Audio

Jednak sama Usarek była kompozycją sprzeczności, a w jej biografii mieszają się ze sobą: pryncypialny komunizm i uczciwość, ateizm i religijność, obóz koncentracyjny i romanse. Czy reporterce uda się choć trochę poznać tę królową niepowiązań?

"Kiedy byłam internowana wstawiła się za mną u Rakowskiego"- wspomina Krystynę Usarek Janina Jankowska- "Powiedziała mu: wprawdzie Jankowska ma poglądy nam obce, ale nie zasługuje na to, żeby ją zamykać".

"Królowa niepowiązań"- reportaż Katarzyny Błaszczyk 1. listopada na antenie radiowej Jedynki.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jacek Stwora- spotkanie z legendą"- audycja dokumentalna Katarzyny Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2015 10:13
Z okazji 90-lecia Polskiego Radia przypominam cenionego a jednocześnie barwnego i kontrowersyjnego autora reportaży i dokumentów radiowych Jacka Stworę. Twórcy obdarzonego dużym poczuciem humoru, który uwielbiał alkohol i towarzystwo kobiet,interesował się kryminalistami a jednocześnie był poetą z niezwykłą wrażliwością
rozwiń zwiń