X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

„W zdrowym ciele…” – reportaż Alicji Grembowicz

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 10:00
Jak kształtować zdrowe nawyki w walce z otyłością? Opowiadają organizatorzy i beneficjenci projektu "Zachowaj równowagę" realizowanego przez Instytut Żywności i Żywienia. Projekt obejmuje m.in. specjalistyczne 12-tygodniowe programy odchudzające.
Audio
W zdrowym ciele  reportaż Alicji Grembowicz
Foto: Glow Images/East News

Siedzący tryb życia, spożywanie dużej ilości cukrów i przetworzonej żywności to problemy, z którymi również i Polska się boryka. Nadwaga, choroby układu krążenia, cukrzyca i nowotwory, to tylko niektóre z wywoływanych w ten sposób schorzeń. Międzynarodowa Organizacja Zdrowia (WHO) od lat działa na rzecz zapobiegania otyłości. W nurt jej działań włączył się również polski Instytut Żywności i Żywienia, który dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z funduszu szwajcarskiego uruchomił program zwalczania epidemii nadwagi. Do końca 2016 roku mogą w nim wziąć udział osoby, które nie potrafią poradzić sobie z nadmiarem kilogramów.
Organizowane w wielu miastach specjalistyczne 12-tygodniowe programy odchudzające już przynoszą pierwsze efekty. Ich uczestnicy stracili średnio 6 kg, a rekordziści z Warszawy i Lublina „zrzucili” odpowiednio 11 i 16 kg! Oprócz ćwiczeń pod okiem specjalistów, uczestnicy mieli możliwość porozmawiania z dietetykiem, lekarzem i psychologiem. W swojej działalności Instytut nie zapomina również o najmłodszych. Wyrobienie odpowiednich nawyków żywieniowych w pierwszych latach życia będzie procentowało w późniejszym wieku. Do dzieci skierowano działania informacyjne i edukacyjne, zachęcając je do aktywności fizycznej, a dietetyk tłumaczył im, jak powinien wyglądać dobrze zbilansowany posiłek. Poradę dotyczącą prawidłowego odżywiania można było uzyskać w szkołach, przychodniach, a nawet w marketach. Specjaliści spotkali się również z klientami tych ostatnich, ucząc ich czytania etykiet oraz wybierania tych produktów, które są wartościowe i dobre dla zdrowia.

Więcej szczegółów na stronie www.zachowajrownowage.pl

Audycja współfinansowana przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, przygotowana we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak