X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

„Twardzielka” – Cezary Galek

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2016 09:00
To historia niezwykła w swojej zwykłości i do bólu prawdziwa. Jak wygląda świat z perspektywy inwalidzkiego wózka? Czy musi być smutny i ograniczony nie tylko ruchowo? Jeśli ktoś pełnosprawny uważa, że wie, to niech posłucha tej opowieści, która łamie wszelkie stereotypy.
Audio

Basia Matusiak ma 28 lat. Od dziecka choruje na mózgowe czterokończynowe porażenie dziecięce. Porusza się na wózku. Aby usiąść, jako dziecko musiała przejść szereg operacji i długoletnią rehabilitację. Nie było łatwo. Zdarzało się, że podczas kolejnego pobytu w szpitalu jako nastolatka prosiła mamę o podanie noża, aby szybko uwolnić się o bólu i beznadziei. Ale to już historia, choć niezbyt odległa. Wytrwała. Dziś dzięki rodzinie, lekarzom i swojej niezłomnej woli, a także niezwykłej wrażliwości i pogodzie ducha jest osobą szczęśliwą, aktywną zawodowo i towarzysko. Ambitnie dąży do celów, które pełnosprawnym wydają się w życiu oczywiste: miłość, poczucie bezpieczeństwa i własnej wartości, znalezienie stałej pracy i urodzenie dziecka. Niemożliwe? A jednak już spełnione. Teraz chciałaby jeszcze chodzić, aby dotrzymać kroku szybko rosnącej córeczce Julii.  Dzięki własnej aktywności znalazła lekarzy, którzy widzą taką możliwość, choć leczenie komórkami macierzystymi to dopiero kuracja eksperymentalna. Jednak daje realną nadzieję.

Zapraszamy do wysłuchania reportazu Cezarego Galka w Jedynce w niedzielę (03.01) o godzinie 21.18

Zobacz więcej na temat: Cezary Galek reportaż
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak