X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Pogrom" - reportaż Marty Rebzdy

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 12:39
4 lipca 1946 rok Kielce obiegła plotka o uwięzieniu przez Żydów w piwnicy budynku przy ul. Planty 7 ośmioletniego chłopca – Henryka Błaszczyka, w celu dokonania na nim mordu rytualnego.
Audio
  • Rozmowa Małgorzaty Kownackiej z autorką przed reportażem.mp3
  • Pogrom - reportaż Marty Rebzdy.mp3
  • Rozmowa Małgorzaty Kownackiej z gośćmi po reportażu.mp3

Wiadomość sprowokowała serię napadów na ludność żydowską. W wyniku pogromu zginęło 37 Żydów, 35 zostało rannych. Zginęło też trzech Polaków. Kim byli prowokatorzy i sprawcy? W czyim interesie było rozpętanie tego piekła?  Dlaczego ówczesny sąd wydawał wyroki skazujące niewinnych ludzi? Czy dziś, po latach jesteśmy bliżej prawdy?


Zapraszamy do wysłuchania reportażu Marty Rebzdy pt. "Pogrom" dziś w Jedynce po godz 23:00 w Magazynie "Noc z reportażem", który poprowadzi Małgorzata Kownacka.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Listy z getta" - reportaż Marty Rebzda

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 15:22
Izrael Aljuche Orenbach, zwany Lutkiem, tuż przed wojną poznaje w Bydgoszczy niemiecką Żydówkę, Edith Blau, w której zakochuje się z wzajemnością. Przez kilka lat prowadzą ze sobą intensywną korespondencję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Jedność” – reportaż Marty Rebzdy

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2016 12:45
W 1943 roku mieszkańcy wsi Osiny postanawiają wspólnie przechować żydowską dziewczynkę - Esterę Borenstein. Wszyscy dzielą tajemnicę. Czują się na równi odpowiedzialni.
rozwiń zwiń