X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Pogrzebana prawda" - reportaż Marty Rebzdy

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2016 11:11
Historia zagłady żydowskiej części mieszkańców Jedwabnego została zapomniana na kilka dekad wraz z wydaniem wyroków skazujących na dziesięciu mężczyzn, którzy brali w niej udział.
Audio

Publikacja książki „Sąsiedzi” Jana Tomasza Grossa w 2000r. przyczyniła się do wzrostu zainteresowania tą zbrodnią i wywoła dyskusję w środowisku historyków i w mediach. Od tej pory temat ten ciągle budzi emocje, również wśród mieszkańców Jedwabnego, którzy albo milczą albo żywo komentują wydarzenia sprzed siedemdziesięciu pięciu lat. Co wiemy o mordzie w Jedwabnem? Nie ulega wątpliwości, że Polacy działali z inspiracji niemieckiej. Nie wiemy, jak liczna była grupa Niemców i czy Polacy działali do końca pod ich przymusem? Na pytanie, kto podpalił stodołę wciąż nie ma jasnej odpowiedzi. Gdyby nie wstrzymana, na prośbę rabina Schudricha ekshumacja, znalibyśmy dokładną liczbę ofiar i przyczynę ich śmierci. Czy da się jeszcze coś dopowiedzieć o zbrodni w Jedwabnem? Zdania są podzielone. Niektórzy twierdzą, że prawda o Jedwabnem jest wciąż pogrzebana w ziemi.


Do wysłuchania reportażu Marty Rebzdy pt. "Prawda pogrzebana" zapraszamy dziś o godz. 22:30 w radiowej Jedynce.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Powrót do domu" - Marta Rebzda

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 10:01
W 1943 roku Natalia Roztropowicz przyjęła pod swój dach dwuletnią wówczas żydowską dziewczynkę - Inkę, która była ukrywana wcześniej w warunkach uwłaczających ludzkiej godności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Estera Borenstein. Ukrywała ją cała wieś

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2016 18:00
Kiedy miała 10 lat wyskoczyła z pociągu wiozącego Żydów do Treblinki. Po kilku dniach dotarła do rodzinnej wsi swojej mamy, a jej mieszkańcy postanowili wspólnie ukrywać dziecko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Triumf miłości nad nienawiścią" - reportaż Marty Rebzdy

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 08:00
W drugiej połowie 1942r. Józef Ulma przyjął pod swój dach ośmioro żydowskich uciekinierów z rodzin Szallów i Goldmanów.
rozwiń zwiń