X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Winda" - reportaż Agnieszki Czyżewskiej-Jacquemet

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 10:34
Zapraszamy do wysłuchania reportażu, który jest opowieścią o miłości, poświęceniu i ludzkiej solidarności.
Audio
  • Winda - reportaż Agnieszki Czyżewskiej-Jacquemet.mp3

W połowie lat 90. pani Marii po długich staraniach udało się uzyskać dofinansowanie z funduszy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na dźwig ręczny - windę, która umożliwiała jej niepełnosprawnemu od urodzenia synowi Jasiowi wyjazdy na rehabilitację.

Z windy korzystała też mama pani Marii - Zofia, która po udarze znalazła się na wózku. Przez kilkanaście lat potężny metalowy sprzęt był zbawiennym oknem na świat, ale po śmierci ukochanych bliskich stał się kilkusetkilogramowym balastem, przyczyną bezsennych nocy pani Marii i pretensji sąsiadów.

Winda niszczała. Zaczęły się dewastacje i kolejne pomysły, co zrobić z tym sprzętem, bo do rozbiórki takiego kolosa potrzeba i pieniędzy, i fachowców. Spółdzielnia stwierdziła, że winda nie należy do jej zasobów i odmówiła pomocy. PFRON i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie umyły ręce, twierdząc, że ustawodawca nie przewiduje zaistnienia podobnej sytuacji. Na panewce spaliły pomysły sprzedaży czy oddania na złom. Z pomocą przyszedł nieoczekiwanie lokalny przedsiębiorca...

***

Do wysłuchania reportażu zatytułowanego "Winda" autorstwa Agnieszki Czyżewskiej-Jacquemet (Radio Lublin) zapraszamy w środę (27.07) o godz. 18.15.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Krok po kroku” - reportaż Doroty Bonieckiej-Górny

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 08:00
Iwona od urodzenia ma lewostronne porażenie mózgowe. W wieku 30 lat dzięki uporowi swojemu i rodziców nauczyła się pisać i czytać. Krok po kroku uczy się i zdobywa nowe umiejętności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Klubokawiarnia Pożyteczna" - reportaż Marty Rebzdy

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 18:43
Z końcem kwietnia ruszyła w Warszawie klubokawiarnia, w której znalazły zatrudnienie osoby z niepełnosprawnością intelektualną.
rozwiń zwiń