X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Opiekunowie" - reportaż Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 11:35
Opiekunowie rodzinni to olbrzymia grupa - ok. 2 milionów osób, którzy starają się zapewnić jak najlepszą opiekę swoim bardzo chorym bliskim, zwykle kosztem swojego zdrowia, życia prywatnego czy zawodowego.
Audio

Pan Mirosław opiekował się swoją mamą aż do jej śmierci, teraz opiekuje się swoim chorym ojcem. Pani Iza opiekuje się swoim chorym 9-letnim synkiem. Jedyna pomoc, jaką otrzymują, to wsparcie od hospicjum, wsparcie lekarzy i psychologów, a także pomoc materialna. Często są sami, bez wsparcia rodziny, bez wsparcia ze strony ochrony zdrowia czy pomocy społecznej, i nie chodzi tylko o świadczenia pieniężne, ale wsparcie w pielęgnacji, organizacji codziennego życia, możliwości pracy zawodowej czy po prostu odpoczynku. W Polsce nie mówi się o opiekunach rodzinnych. Powszechnie uważa się, że sprawy rodziny powinna załatwiać rodzina.

Zapraszam do wysłuchania reportażu Joanny Bogusławskiej pt. "Opiekunowie", 11 października 2016 w Trójce, o godz. 18.15


Zobacz więcej na temat: Joanna Bogusławska reportaż
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Dobro powraca” - reportaż Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 07:00
Emilia jest wolontariuszką w Fundacji Spełnionych Marzeń, wraz z innymi wolontariuszami prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci na oddziale onkologicznym.
rozwiń zwiń