Reportaż

„Julka” – reportaż Doroty Bonieckiej-Górny

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 15:05
Julka Piskorska urodziła się z poważną wadą nóg. W Polsce groziła jej amputacja. Jedyną szansą na uratowanie nóg była operacja w Stanach Zjednoczonych, ale to wiązało się z ogromnym kosztem.
Audio

Zrozpaczeni rodzice rozpoczęli zbiórkę pieniędzy. Ciągle jednak im brakowało pieniędzy. Wpadli więc na pomysł, że napiszą do Papieża Franciszka list, czy On by nie wspomógł ich finansowo, myśląc, że pewnie nie będzie żadnej odpowiedzi. Jednak się mylili Papież wsparł ich. Dziś Julka jest po operacji i wielu miesiącach rehabilitacji w Stanach i uczy się chodzić. W lipcu 2016 roku w Sanktuarium w Łagiewnikach, na spotkaniu z chorymi dziećmi, rodzice Julki mogli podziękować za uratowanie nóżek ich 3 letniej córki.  

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Doroty Bonieckiej Górny "Julka" w "Nocy z reportażem" po północy 17/18 października 2016 roku w radiowej Jedynce.

Następnie zapraszamy do wysłuchania jeszcze dwóch reportaży:

„Zdrajca, czy bohater” – Jolanty Rudnik, który otrzymał główną nagrodę w konkursie na dokument radiowy na VIII Festiwalu Filmów Dokumentalnych Niepokorni Niezłomni Wyklęci.

Ballada o ziarnie” – Ireny Piłatowskskiej (z archiwum Polskiego Radia)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Krok po kroku” - reportaż Doroty Bonieckiej-Górny

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 08:00
Iwona od urodzenia ma lewostronne porażenie mózgowe. W wieku 30 lat dzięki uporowi swojemu i rodziców nauczyła się pisać i czytać. Krok po kroku uczy się i zdobywa nowe umiejętności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Owoce tamtych Dni” – reportaż Doroty Bonieckiej-Górny

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 18:20
Na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa przyjechali Hindusi z Ośrodka Rehabilitacji dla Trędowatych Dżiwodaja.W Polsce są po raz pierwszy. O tym wielkim święcie wiary dowiedzieli się dopiero 2 lata temu.
rozwiń zwiń