Logo Polskiego Radia
Polskie Radio
Agnieszka Walewicz 16.05.2017

„Utulić maluszka” – reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Nie żyjemy tylko dla siebie...
Maluszki z Ośrodka Preadopcyjnego w OtwockuMaluszki z Ośrodka Preadopcyjnego w Otwockufot. Urszula Żółtowska-Tomaszewska
Posłuchaj
  • Utulić maluszka – reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej.mp3
Czytaj także

Mieszkańcy Józefowa są bardzo zaangażowani społecznie. Lokalne sprawy są dla nich najważniejsze. Od kilku miesięcy angażują się w pomoc dla ośrodka, w którym przebywają noworodki zostawione po porodzie przez rodziców. Te dzieci często mają poważne problemy zdrowotne, ponieważ ich matki w ciąży piły alkohol, albo zażywały narkotyki. W ośrodku dzieci czekają na nowe rodziny. Wolontariuszki, które często same są matkami przychodzą do ośrodka, żeby przytulać te niechciane maluszki. Dają im czułość, opiekują się nimi. Inni wolontariusze starają się zdobywać środki na utrzymanie dzieci i leczenie. Ostatnio zorganizowali wielką imprezę, żeby zebrać środki na ten cel. W tych ludziach jest ogromna chęć pomagania. Mówią: „kto daje, to dostaje dwa razy tyle…”

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej pt. "Utulić maluszka" we wtorek, 16 maja o godz. 21.10 w Jedynce.

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe