Reportaż

"Syberia Artioma" – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2017 09:00
Artiom Czernyszew pochodzi z Syberii. Obecnie mieszka w Polsce, jest redaktorem jedynego polonijnego radia w Rosji – "Rodacy".
Audio
  • Syberia Artioma - reportaż Antoniego Rokickiego.mp3

4 doby tyle czasu spędza w pociągu Artiom Czernyszew podczas podróży do rodzinnego domu na Syberii. Od ponad siedmiu lat mieszka w Polsce, gdzie studiuje dziennikarstwo oraz historię. Jest redaktorem jedynego polonijnego radia w Rosji – "Rodacy". Przyjazd do Polski był spełnieniem jego marzeń, bo to ojczyzna jego babci. Artiom często odpowiada nowo poznanym osobom na pytanie, jaki klimat panuje na Syberii. Jak się okazuje, latem panują tam wysokie temperatury, a niektóre regiony przypominają mu polskie Mazury.

 

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Antoniego Rokickiego pt. „Syberia Artioma” na antenie radiowej Czwórki we wtorek 8 sierpnia o godz. 21.45.

Czytaj także

"Przez żołądek do serca" – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 11:48
Na pierwszych randkach wręczali sobie w prezencie zdrowe ciastka. Ich pasja do pieczenia przemieniła się w Batona Warszawskiego – firmę, którą prowadzą od roku. Łączy ich miłość, ale też i codzienna praca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Teściowa, zięć i gitara” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 08:00
Warszawianka Beata Łubczonek od zawsze pisała wiersze. Przez wiele lat trafiały one jednak do szuflady. Dopóki nie trafiły one w ręce jej zięcia Marcina.
rozwiń zwiń