Reportaż

„Ryby głosu nie mają” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2017 12:25
Od kilku lat w Bałtyku łowi się coraz mniej ryb. Na Mierzei Wiślanej wiele łodzi przestało wypływać w morze, a zaczęło pracę w Zalewie Wiślanym. O tym, dlaczego z roku na rok problem ten się powiększa i jak można mu zaradzić, opowiadają rybacy z Kątów Rybackich.
Audio
  • Ryby głosu nie mają – reportaż Antoniego Rokickiego

Jeszcze kilka lat temu na plaży w Kątach Rybackich stało kilkanaście łodzi rybackich. Teraz turyści odwiedzający to miejsce w wakacje narzekają na brak świeżych ryb.  Szukają rybaków w porcie nad Zalewem Wiślanym, gdzie wiele łodzi wypływa w poszukiwaniu m.in. węgorzy. Port odwiedza także Ryszard Madej, który mówi o sobie, że jest rybakiem z krwi i kości. Całe swoje dorosłe życie poświęcił pracy w morzu, podobnie jak jego ojciec. Obecnie jest na emeryturze, ale niektórzy jego bliscy nadal utrzymują się z rybołówstwa.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu „Ryby głosu nie mają” autorstwa Antoniego Rokickiego w radiowej Trójce w poniedziałek 25 września.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Teściowa, zięć i gitara” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 08:00
Warszawianka Beata Łubczonek od zawsze pisała wiersze. Przez wiele lat trafiały one jednak do szuflady. Dopóki nie trafiły one w ręce jej zięcia Marcina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Syberia Artioma" – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2017 09:00
Artiom Czernyszew pochodzi z Syberii. Obecnie mieszka w Polsce, jest redaktorem jedynego polonijnego radia w Rosji – "Rodacy".
rozwiń zwiń