Reportaż

„Życie na Jamesie” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 10:34
Z portu rybackiego w Kołobrzegu każdego dnia wypływa w morze „James Cook” – były statek admiralicji brytyjskiej. A wraz z nim wyjątkowa trzyosobowa załoga, która jest „skazana na morze”.
Audio
  • „Życie na Jamesie” – reportaż Antoniego Rokickiego

Trzyosobowa załoga statku „James Cook” z Kołobrzegu związana jest z morzem od młodości. „James” jest ich drugim domem, w którym zazwyczaj goszczą wędkarzy łowiących w Bałtyku dorsze. Zdarza się, że na ich pokładzie organizowane są wieczory panieńskie czy oświadczyny. Niedawno zwrócił się do nich z prośbą o pomoc pływak długodystansowy Sebastian Karaś, który w asyście „Jamesa” przepłynął 100 km wpław przez Bałtyk. O tym, jak wygląda praca na morzu, opowiada Krzysztof Leksiński – mechanik statku. Poza nim na łodzi pracuje: kapitan Mieczysław Karnicki oraz bosman Edward Motyczyński.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Antoniego Rokickiego pt. „Życie na Jamesie” na antenie radiowej Czwórki we wtorek 26 września o godz. 21.45.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Teściowa, zięć i gitara” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 08:00
Warszawianka Beata Łubczonek od zawsze pisała wiersze. Przez wiele lat trafiały one jednak do szuflady. Dopóki nie trafiły one w ręce jej zięcia Marcina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Ryby głosu nie mają” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2017 12:25
Od kilku lat w Bałtyku łowi się coraz mniej ryb. Na Mierzei Wiślanej wiele łodzi przestało wypływać w morze, a zaczęło pracę w Zalewie Wiślanym. O tym, dlaczego z roku na rok problem ten się powiększa i jak można mu zaradzić, opowiadają rybacy z Kątów Rybackich.
rozwiń zwiń