Logo Polskiego Radia
Studio Reportażu i Dokumentu
Agnieszka Walewicz 04.10.2017

„Afryka zmienia” – reportaż Antoniego Rokickiego

- Afryka zmienia. Nie wraca się z niej takim samym człowiekiem – usłyszała od swoich kolegów z roku Anna Marciniak, studentka medycyny z Warszawy. W lipcu poleciała do Kenii na pierwszą w swoim życiu misję. Razem z zespołem przebadała ponad 500 kobiet. Wyjazd odbył się w ramach projektu studentów medycyny z Poznania „Leczymy z misją”.
Anna Marciniak na swojej pierwszej w życiu misji w Afryce.Anna Marciniak na swojej pierwszej w życiu misji w Afryce. Fot. archiwum Anny Marciniak

Anna Marciniak kilka miesięcy temu zdała ostatnie egzaminy na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jak mówi, chciała ciekawie zakończyć sześć lat trudnych studiów. Postanowiła więc wyjechać do Kenii w ramach projektu „Leczymy z misją”. To inicjatywa prowadzona przez studentów medycyny z całego kraju (głównie Poznania, Warszawy, Bydgoszczy i Łodzi) w ramach fundacji Harambee Polska. Anna koordynowała pracę zespołu zajmującego się wykrywaniem raka szyjki macicy. W ciągu sześciu tygodni przebadano ponad 500 kobiet. Niektóre z pacjentek dowiedziały się o chorobie i dzięki temu będą mogły rozpocząć leczenie. – Ten sukces warto kontynuować. Bardzo chciałabym tam wrócić i zrobić coś dobrego – wspomina Anna Marciniak.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu pt. „Afryka zmienia” autorstwa Antoniego Rokickiego na antenie radiowej Czwórki w środę 4 października o godz. 21.15.

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe