Logo Polskiego Radia
Studio Reportażu i Dokumentu
Agnieszka Walewicz 11.10.2017

„Przepłynąć morze” – reportaż Antoniego Rokickiego

Sebastian Karaś jako pierwszy człowiek na świecie pokonał wpław dystans 100 km z Kołobrzegu na duńską wyspę Bornholm. Spędził w wodzie ponad 28 godzin. Jak mówi, poczuł się w końcu spełnionym sportowcem.
Sebastian Karaś tuż przed podjęciem wyzwania - przepłynięciem 100 km wpław przez BałtykSebastian Karaś tuż przed podjęciem wyzwania - przepłynięciem 100 km wpław przez Bałtykfot. archiwum Sebastiana Karasia

Na basen w rodzinnym Elblągu zabierała go mama. Z czasem przygoda z pływaniem stała się sposobem na życie i największą pasją. W 2015 roku Sebastian został polskim rekordzistą w najszybszym przepłynięciu kanału La Manche. Kilka tygodni po tym sukcesie w jego głowie narodził się pomysł, by zrealizować kolejne marzenie: przepłynąć Bałtyk. Pierwsza próba przepłynięcia z Kołobrzegu na Bornholm, która odbyła się rok temu, nie powiodła się – pływak zmagał się z chorobą morską oraz tzw. martwą falą. W tym roku ponownie wszedł do wody, by zmierzyć się z Bałtykiem. Kiedy po 28 godzinach i 26 minutach dotarł na brzeg Bornholmu, zadał sobie pytanie: jak ja to zrobiłem? Dziś przyznaje, że przepłynięcie Bałtyku przyniosło mu sportowe spełnienie, którego mu… brakowało.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu „Przepłynąć morze” autorstwa Antoniego Rokickiego na antenie radiowej Trójki w środę 11 października o godz. 18.15.

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe