X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

„Rodzeństwo” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 08:00
W Dziemianach Kaszubskich mieszka wyjątkowe rodzeństwo: Marlena, Tomasz, Patryk i Bolesław. Mimo że wszyscy są dorośli, nadal mieszkają z rodzicami. Wszystko za sprawą choroby – rdzeniowego zaniku mięśni SMA.
Audio
  • „Rodzeństwo” – reportaż Antoniego Rokickiego.mp3

Rdzeniowy zanik mięśni SMA sprawił, że poruszają się na wózkach inwalidzkich. Wymagają stałej opieki, także w nocy. Mimo choroby starają się żyć aktywnie: Marlena prowadzi bloga o makijażu, Tomasz założył firmę informatyczną, Bolesław pracuje w ośrodku kultury, a Patryk rozpoczął studia magisterskie w Trójmieście. Ich marzeniem jest zakup windy, która znacznie ułatwiałby im codzienne poruszanie się po dwupiętrowym domu. Koszt takiej inwestycji wynosi ponad 150 tysięcy złotych. Caritas prowadzi na ten cel zbiórkę – wystarczy wejść na stronę: http://pomagam.caritas.pl/potrzebna-winda-dla-czworki-rodzenstwa-na-wozkach/. Czy uda im się spełnić to zwykłe, a zarazem wielkie marzenie?

Reportaż powstał w ramach cyklu "Caritas - ludzkie historie", realizowanego przez Caritas Polska i radiową Jedynkę, przy patronacie tygodnika "Niedziela".

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Antoniego Rokickiego pt. „Rodzeństwo” w Jedynce w piątek 1 grudnia o godz. 21.30.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Przepłynąć morze” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 11:22
Sebastian Karaś jako pierwszy człowiek na świecie pokonał wpław dystans 100 km z Kołobrzegu na duńską wyspę Bornholm. Spędził w wodzie ponad 28 godzin. Jak mówi, poczuł się w końcu spełnionym sportowcem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Obóz” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 10:42
Fundacja Bator Tabor organizuje wakacyjne obozy na Węgrzech, o których mówi się: „obozy odwagi”. Uczestniczą w nich dzieci, które mają za sobą chorobę nowotworową.
rozwiń zwiń