Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Agnieszka Walewicz 07.02.2018

"Zbrodnie nieukarane" - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Powinniśmy wiedzieć, kim byli sprawcy...
Ciała polskich cywilów zamordowanych przez Niemców w trakcie Rzezi Woli, dokonanej w pierwszych dniach Powstania WarszawskiegoCiała polskich cywilów zamordowanych przez Niemców w trakcie "Rzezi Woli", dokonanej w pierwszych dniach Powstania WarszawskiegoFotografia pochodząca z archiwum fotograficznego Stefana Bałuka/Narodowe Archiwum Cyfrowe
Posłuchaj
  • Zbrodnie nieukarane – reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej.mp3
Czytaj także

Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje wiele wystaw mówiących o niewyobrażalnym akcie ludobójstwa, dokonanego przez Niemców w Warszawie podczas II wojny światowej. Cały czas zbiera dokumenty i informacje, a historycy w niemieckich archiwach szukają materiałów dot. katów Warszawy i warszawiaków. Za zbrodnie w Warszawie żaden z oprawców nie został osądzony i ukarany. Prokuratorzy z pionu śledczego Instytutu  Pamięci Narodowej prowadzą dochodzenia, chociaż sprawcy w większości  nie żyją. Zbrodnie przeciwko ludzkości nie ulegają przedawnieniu. Piotr Gursztyn, autor książki o rzezi Woli, uważa, że najwyższy czas, by powstała poważna publikacja historyczna m.in. o katach ludności cywilnej Warszawy. M.in. 2 sierpnia 44 roku rozstrzelano 700 Polaków z więzienia mokotowskiego, 5-go sierpnia 1944 roku Niemcy zamordowali mieszkańców Woli. W ciągu zaledwie dwóch dni  zginęły całe wielopokoleniowe rodziny. Do dzisiaj trudno policzyć liczbę ofiar. I nadal  większość nie jest znana z imienia i  nazwiska. Na Cmentarzu Powstańców Warszawy złożono 12 ton ludzkich prochów.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej pt. "Zbrodnie nieukarane" w środę, 7. lutego o godz. 18.15 w Trójce.

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe