Reportaż

„Tekst i ja” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 10:58
Praca lektora filmowego jest marzeniem wielu ludzi. Na czym polega magia tego zawodu i jak znaleźć własną drogę do studia lektorskiego? 
Audio

Wielu lektorów traktuje swoją pracę jako sposób na dorobienie do pensji oraz spełnienie dziecięcych marzeń. Przyciąga ich magia studia lektorskiego. – Można się odczarować. Kiedy idziesz do studia, zostajesz sam na sam z tekstem. Liczy się tylko ten moment, tylko to, jak zinterpretujesz tekst. Człowiek oczyszcza swój umysł… – przekonuje bohater reportażu Michał Swarlik, który od trzech lat pracuje w tym zawodzie. Od niedawna praca lektora stanowi jego główne źródło utrzymania. Często spotyka na swojej drodze młodych ludzi, którzy chcieliby pójść jego drogą. Zawsze wtedy podkreśla, że droga do tego zawodu jest długa i kręta. Podobnego zdania jest Maria Bończykowa, logopeda oraz nauczyciel techniki mowy.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Antoniego Rokickiego pt. „Tekst i ja” na antenie radiowej Czwórki we wtorek 1 maja o godz. 21.15.

Zobacz więcej na temat: zawód głos Antoni Rokicki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Zawód: epizodysta” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 08:00
Prosty sposób na dorobienie, dostępny dla każdego – tak o pracy przed kamerą myśli wiele osób. Jak się okazuje, nie zawsze tak jest.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„W moich rękach” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 08:00
Agnieszka Żebrowska przez sześć lat umawiała się na randki przez internet. Poznała w ten sposób Michała, któremu pewnego dnia zdecydowała się oświadczyć…
rozwiń zwiń