X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

„Dzieci Indii” – reportaż Doroty Bonieckiej-Górny

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 19:49
To opowieść o losach Andrzeja Chendyńskiego i Danuty Pniewskiej którzy w latach 1942 – 1948 po tułaczce związanej z II wojną światową i wywózką na Syberię, znaleźli schronienie w Indiach.
Audio
  • Dzieci Indii – reportaż Doroty Bonieckiej-Górny.mp3

22 maja we Wrocławiu rozpoczął się XIX Międzynarodowy Zjazd uczestników obozów indyjskich w latach 1942-1948, organizowany przez Koło Polaków z Indii.  Historia Polaków w Indiach w okresie II wojny światowej to przede wszystkim losy około pięciu tysięcy osób, w tym głównie dzieci, które w latach 1940-1941 zostały wywiezione z rodzinnych Kresów w głąb Związku Radzieckiego. Dopiero polsko-radzieckie porozumienie z sierpnia 1941 roku utorowało drogę do zwalniania Polaków – osadzonych przecież za „przestępstwa nigdy niepopełnione” – z więzień i obozów pracy oraz tworzenia wojsk polskich na terytorium radzieckim pod dowództwem gen. Władysława Andersa.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu

Doroty Bonieckiej-Górny

zatytułowanego "Dzieci Indii"

we wtorek 22 maja 2018 roku

w Radiowej Jedynce

godz. 21.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Diament wśród polskich kobiet" – reportaż Dorota Bonieckiej-Górny

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 09:30
Bohaterką reportażu jest Elżbieta Zawacka, cichociemna i jedna z dwóch Polek w historii Wojska Polskiego awansowana na stopień generała brygady.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W czepku urodzona” - reportaż Doroty Bonieckiej-Górny

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2018 22:49
Katarzyna Meloch pochodzi z rodziny żydowskiej. W czasie wojny straciła rodziców i przechodziła z jednego domu dziecka do drugiego. Jako mała dziewczynka przeżyła getto.
rozwiń zwiń