Reportaż

"Pomost" - Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 11:00
Dopiero teraz, majac prawie trzydzieści lat, dopiero teraz zacząłem żyć na nowo.
Audio

Co się dzieje z więźniami, którzy po wielu latach spędzonych w odosobnieniu wychodzą na wolność? Zazwyczaj nie mają się gdzie podziać. Nikt na nich nie czeka. Do tego duża część z nich, boryka się z uzależnieniami od alkoholu, narkotyków. Często  właśnie te uzależnienia miały wpływ na czyny, za które zostali skazani.
Przeprowadzane badania wskazują, że statystycznie 80% byłych więźniów trafia  znowu za kraty. Fundacja Pomost z Zabrza, od trzech lat prowadzi ośrodek resocjalizacyjny, w którym kilkudziesięciu byłych więźniów, ma szansę wrócić do życia w społeczeństwie. Organizuje roczne programy pozwalające więźniom, po okresie spędzonym za kratami, na nowo przystosować się do norm  życia społecznego. Po ich ukończeniu podopieczni mogą spędzić jeszcze rok w jednym z trzech mieszkań readaptacyjnych, które Fundacja dostała  od miasta. O swoim życiu po więzieniu, opowiadają – Edward Szeliga założyciel fundacji, JustynaWawszków - psycholog i korzystający z pomocy  ośrodka.

 "Pomost" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej, wtorek, 19 czerwca, godzina 0.15, Program I.

Zobacz więcej na temat: Grażyna Wielowieyska reportaż
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pies w celi"- reportaż Grażyny Wielowieyskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2011 21:00
Środa, 16 listopada, godzina 18.15, Program 3. Od wielu już lat w Stanach Zjednoczonych jedną z wykorzystywanych metod resocjalizacji więźniów jest dogoterapia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ikony wychodzą z aresztu" - Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 09:00
Środa, 19 czerwca 2013, godzina 21.14, Program 1. Osadzeni w Areszcie Śledczym w Białymstoku, recydywiści z długimi wyrokami, biorą udział w warsztatach pisania ikon.
rozwiń zwiń