X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

„Zwykły niezwykły”– reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 12:04
Szesnastoletni Michał Raczkowski jest początkującym konstruktorem. Niedawno stworzył prototyp protezy ręki dla swojej nauczycielki. Wydrukował go za pomocą domowej drukarki 3D.
Audio

Michał Raczkowski jest tegorocznym absolwentem Społecznego Gimnazjum MTE w Milanówku. We wrześniu przeprowadził się do Warszawy, gdzie rozpoczął naukę w liceum. Ma nadzieję, że nowe obowiązki szkolne nie przeszkodzą mu w pielęgnowaniu jego pasji, jaką jest robotyka. W ramach projektu gimnazjalnego poznawał ze znajomymi ze szkoły druk 3D. Na pierwszym spotkaniu wpadł na pomysł, by wydrukować protezę ręki dla nauczycielki języka hiszpańskiego, Pauliny Malinowskiej-Kowalczyk.

Półtora roku później Michał wręczył nauczycielce protezę ręki. I choć nie jest ona na co dzień wykorzystywana (głównie ze względu na swój ciężar), to dla nauczycielki hiszpańskiego jest czymś wyjątkowym. Udowadnia, że są wśród nas młodzi ludzie wrażliwi na problemy innych.

Obecnie Michał pracuje nad udoskonaleniem protezy. Zgłaszają się do niego firmy oraz instytucje, które chcą mu w tym pomóc. Jaką drogę wybierze zdolny nastolatek, który już dzisiaj bywa przez niektórych nazywany geniuszem?

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Antoniego Rokickiego „Zwykły niezwykły” na antenie radiowej Trójki we wtorek 11 września o godz. 18.45.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Historia ożywiona” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 16:44
W Mińsku Mazowieckim przygotowywana jest wyjątkowa inscenizacja historyczna „Mińsk 1920”. Odbędzie się ona 18-19 sierpnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Tack Polen” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 13:35
„Bohaterowie”, „Dziękuję Polsko” – takimi napisami witano polskich strażaków w Szwecji podczas tegorocznych pożarów na północy kraju.
rozwiń zwiń