X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Razem" - reportaż Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 09:00
Dolina Marczakowa to malowniczo położona wioska pod Kielcami. Zadbane domy i podwórka, dużo młodych osób. I energiczny sołtys Janusz Obara, który pewnego dnia powiedział: Dość tego! Tu jest za spokojnie, coś trzeba zrobić!  
Audio

Kiedyś było tak: w każdym gospodarstwie zwierzęta, pole do obrobienia, a wolny czas tylko w weekendy. Centralnym punktem spotkań były ławeczki na mleko przy każdym domu. Potem przyszła unia, zniknęły zwierzęta, ławeczki, ludzie spotykali się o wiele rzadziej. Aż wybrano nowego sołtysa, Janusza Obarę, który powiedział:" Dosyć. Tu musi się coś dziać." I choć w Dolinie Marczakowej nie ma kościoła, szkoły i sklepu, to ludzie nie narzekają. Zorganizowali sobie świetlicę obleganą przez dzieci i dorosłych, powstały trzy zespoły muzyczne, a co roku odbywa się święto pieczonego ziemniaka. Przyjeżdżają na nie mieszkańcy z całego województwa świętokrzyskiego. Inne wsie zainspirowane Doliną, też zaczęły się tak organizować.

"Razem"-reportaż Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej w Trójce 19.09.2018 ok 18.45.
Hanna Bogoryja Zakrzewska i sołtys, Janusz Obara Hanna Bogoryja Zakrzewska i sołtys, Janusz Obara
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak