Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Studio Reportażu i Dokumentu
Agnieszka Walewicz 04.10.2018

„Piekiełko” – reportaż Małgorzaty Nabel-Dybaś

Dlaczego mieszkańcy jednego z wielu nowych osiedli niszczą w nocy znaki drogowe? Czemu wysyłają donosy na policję i fotografują źle zaparkowane auta sąsiadów? Obrażają się i wyzywają?
Posłuchaj
  • Piekiełko – reportaż Małgorzaty Nabel-Dybaś.mp3

Wielu z nas marzy o własnym mieszkaniu. Najlepiej żeby było funkcjonalne, jasne i położone na nowym osiedlu. W Polsce pierwsze bloki zaczęły powstawać od lat 60-tych, gdy urbanistyczne wizje największego architekta XX wielu Le Corbusiera, tworzącego dla Francji modernistyczne bloki - trafiły w Polsce na podatny grunt. Mieszkania były potrzebne, więc budowa tanich wielorodzinnych bloków była na rękę komunistycznym władzom. Dzisiaj osiedla wciąż powstają, jednak Le Corbusier nie przewidział, że jego idea - wypaczona przez socrealizm, a dzisiaj deweloperów chcących zarobić - obróci się przeciwko mieszkańcom. Architekt wierzył, że "dzięki dobrej organizacji życia" (osiedle, budynek wielorodzinny) wyzwoli to, co najlepsze w człowieku, i stłumi zło. Sądził, że dzięki wspólnocie ludzie będą szczęśliwi. I pewnie są szczęśliwi i zadowoleni. Ale nie wszyscy. I nie na każdym osiedlu.


Zapraszamy do wysłuchania reportażu Małgorzaty Nabel "Piekiełko" na antenie radiowej Jedynki w piątek 5 października o godz. 23.10.

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe