Reportaż

"Czas próby"- reportaż Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 11:00
Magdalena Kozak mówi o sobie, ze jest wojowniczką. Po studiach medycznych pracowała w firmie farmaceutycznej, jednak cały czas szukała swojego miejsca. Postanowiła zostać zawodowym żołnierzem.
Audio

Zrezygnowała ze swojej dobrze płatnej pracy, jej małżeństwo rozpadło się. Zdecydowała się wyjechać jako lekarz na misje. Dwukrotnie uczestniczyła w misji w Afganistanie w ramach VII i XII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Została ranna podczas ostrzału rakietowego. Wtedy zaczęła się zastanawiać nad pracą na misji.  Magda po ostrzale w bazie zdecydowała się pozostać na misji i dalej wykonywać swoje obowiązki. Decyzja była trudna. Po kilku latach znowu zdecydowała się już jako żołnierz lekarz wyjechać na kolejna misję do Afganistanu. Po powrocie z misji z Justynem żołnierzem wojsk specjalnych, który jest już jest na emeryturze tworzą udany związek. Rodzice Magdy wspierają ją, chociaż wybory przed jakimi ich stawia są bardzo trudne.

Zapraszam do wysłuchania reportażu Joanny Bogusławskiej pt. "Czas próby", w Jedynce 12 października 2018, o godz.23.10.

Zobacz więcej na temat: reportaż Joanna Bogusławska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fala, która zmieniła życie. Michał Przedlacki o swojej przemianie

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 19:00
Bohater reportażu w Polsce pracował w agencji reklamowej. Wraz z kolegą wyjechał na Sri Lankę. Wielka fala tsunami zastała ich w hotelu oddalonym zaledwie kilka metrów od plaży.
rozwiń zwiń