Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Magdalena Skawińska 25.10.2018

"Potrzeba" - reportaż Magdy Skawińskiej

Jak to jest zostawić kogoś bliskiego samego w domu zamkniętego na klucz? Jak sobie radzić z poczuciem winy lub ze strachem co może się stać?
Posłuchaj
  • Potrzeba- reportaż Magdy Skawińskiej.mp3

Pani Kazia i pan Roman są seniorami. Do niedawna aktywni, teraz potrzebują opieki. Nie mogą zostawać sami w domu, bo mogą zrobić sobie krzywdę. Na przykład odkręcić gaz i nie zapalić go, mogą wyjść i nie odnaleźć drogi do mieszkania. Ich rodziny nie mogą się nimi zajmować w ciągu dnia. Córka pani Kazi jest nauczycielką i pracuje zawodowo. Żona pana Romana choruje na nowotwór. Jest w trakcie wycieńczającego leczenia.

Mogliby korzystać z Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów, ale ich rodzin nie stać na opłatę. Uruchomiono więc zbiórkę i okazało się, że los seniorów nie jest ludziom obojętny. Pobyt w dziennym Domu Seniora daje im możliwość wyjścia do ludzi, a różne zajęcia tam oferowane stymulują mózg, co powoduje, że pani Kazia i pan Roman lepiej funkcjonują na co dzień. Społeczeństwo się starzeje. Coraz więcej wśród nas seniorów. Coraz częściej pojawiać się będzie potrzeba opieki nad nimi.


"Potrzeba" - reportaz Magdy Skawińskiej w Programie Pierwszym 23.10.2018 godz. 21.10

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe