Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Agnieszka Walewicz 27.12.2018

„Korzenie” – reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Dumna Polka...
Uczestnicy ekshumacji przy trumnach powstańców. Widoczni m.in. Stanisław Ptaszycki konsul RP w Pile (7. z lewej), burmistrz miasta Wielichowa Tomczak (8. z lewej), prezes Związku Uczestników Powstania Wielkopolskiego Władysław Tata (5. z lewej).Uczestnicy ekshumacji przy trumnach powstańców. Widoczni m.in. Stanisław Ptaszycki konsul RP w Pile (7. z lewej), burmistrz miasta Wielichowa Tomczak (8. z lewej), prezes Związku Uczestników Powstania Wielkopolskiego Władysław Tata (5. z lewej). nac.gov.pl
Posłuchaj
  • Korzenie - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej.mp3

Bohaterka reportażu, z zawodu artystka-tkaczka, urodziła się w Poznaniu w 1920 roku. Jej mama - znana poznańska elegantka i ojciec - inżynier po niemieckiej uczelni, urodzeni w czasie zaborów dużą wagę przykładali do edukacji patriotycznej dzieci. Mama już jako 10- letnie dziecko musiała jeździć na wieś pod Poznań, żeby uczyć dzieci ze wsi języka polskiego i opowiadać im o historii Polski. Dla bohaterki bardzo ważną datą jest 27 grudnia, rocznica jedynego zwycięskiego powstania w polskiej historii - Powstania Wielkopolskiego. Ważne jest też zaangażowanie społeczne, które wyniosła z domu. Zawsze była niezwykle aktywna życiowo i zawodowo i nie rozumiała ludzi, którym nic się nie chce robić. Pasję społecznikowską przekazała wnukom.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej pt. "Korzenie" we czwartek, 27 grudnia o godz. 18.45 w Trójce.

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe