X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

„Korzenie” – reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 14:00
Dumna Polka...
Audio
  • Korzenie - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej.mp3

Bohaterka reportażu, z zawodu artystka-tkaczka, urodziła się w Poznaniu w 1920 roku. Jej mama - znana poznańska elegantka i ojciec - inżynier po niemieckiej uczelni, urodzeni w czasie zaborów dużą wagę przykładali do edukacji patriotycznej dzieci. Mama już jako 10- letnie dziecko musiała jeździć na wieś pod Poznań, żeby uczyć dzieci ze wsi języka polskiego i opowiadać im o historii Polski. Dla bohaterki bardzo ważną datą jest 27 grudnia, rocznica jedynego zwycięskiego powstania w polskiej historii - Powstania Wielkopolskiego. Ważne jest też zaangażowanie społeczne, które wyniosła z domu. Zawsze była niezwykle aktywna życiowo i zawodowo i nie rozumiała ludzi, którym nic się nie chce robić. Pasję społecznikowską przekazała wnukom.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej pt. "Korzenie" we czwartek, 27 grudnia o godz. 18.45 w Trójce.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak