Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Jedynka
Agnieszka Walewicz 31.01.2019

"Koalicja miłości" - reportaż Doroty Jaśkiewicz-Łebek

Miłość do uroków wiejskiego życia zaowocowała tym, że zakochani w sobie Jadwiga Łopata i sir Julian Rose założyli Ekocentrum we wsi Strzyszów. 
Jadwiga Łopata i sir Julian RoseJadwiga Łopata i sir Julian Rosez archiwum bohaterów reportażu

Jest to historia niezwykłego związku angielskiego arystokraty i polskiej chłopki, którzy wspólnie kierują Międzynarodową Koalicją dla Ochrony Polskiej Wsi.
„Polska ma unikalną wieś - z bogactwem dzikiej przyrody, pięknych krajobrazów, tradycji kulturalnych oraz wielu pokoleń rolników, którzy kochają swoją pracę. Jest to narodowy skarb. Jednak decyzje podejmowane w ciągu ostatniej dekady drastycznie zdegradowały życie i jakość polskiej wsi.” – czytamy na stronie  ICPPC, czyli Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi.
Jadwiga Łopata i sir Julian Rose, połączeni miłością do siebie, uroków wiejskiego życia i zdrowych produktów z tradycyjnych gospodarstw,  w małopolskiej wsi Stryszów założyli Ekocentrum.  Już kilkanaście lat uczą w nim łączenia tradycji z nowoczesnością tak, by ekologiczne technologie wspierały ekologiczny sposób życia. Włączają się też w wiele społecznych akcji, również w Sejmie, których celem jest zachowanie tradycyjnego rolnictwa i przeciwstawienie się niszczącemu go korporacyjnemu agrobiznesowi.
Za swoją działalność w stworzeniu w Polsce agroturystyki i ochronę polskich rodzinnych gospodarstw rolnych,  Jadwiga Łopata została w 2002 r.  w San Francisco uhonorowana prestiżową Nagrodą Goldmanów, zwaną „Ekologicznym Noblem”.

Na audycję "Perły reportażu" w niedzielę (3.02) o godz. 17.10 zaprasza Małgorzata Kownacka.

Jadwiga Łopata i sir Julian Ross; fot z archiwum bohaterów reportażu Jadwiga Łopata i sir Julian Rose; fot z archiwum bohaterów reportażu


Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe