X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Koalicja miłości" - reportaż Doroty Jaśkiewicz-Łebek

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 17:00
Miłość do uroków wiejskiego życia zaowocowała tym, że zakochani w sobie Jadwiga Łopata i sir Julian Rose założyli Ekocentrum we wsi Strzyszów. 
Audio
  • Koalicja miłości - reportaż Doroty Jaśkiewicz-Łebek.mp3

Jest to historia niezwykłego związku angielskiego arystokraty i polskiej chłopki, którzy wspólnie kierują Międzynarodową Koalicją dla Ochrony Polskiej Wsi.
„Polska ma unikalną wieś - z bogactwem dzikiej przyrody, pięknych krajobrazów, tradycji kulturalnych oraz wielu pokoleń rolników, którzy kochają swoją pracę. Jest to narodowy skarb. Jednak decyzje podejmowane w ciągu ostatniej dekady drastycznie zdegradowały życie i jakość polskiej wsi.” – czytamy na stronie  ICPPC, czyli Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi.
Jadwiga Łopata i sir Julian Rose, połączeni miłością do siebie, uroków wiejskiego życia i zdrowych produktów z tradycyjnych gospodarstw,  w małopolskiej wsi Stryszów założyli Ekocentrum.  Już kilkanaście lat uczą w nim łączenia tradycji z nowoczesnością tak, by ekologiczne technologie wspierały ekologiczny sposób życia. Włączają się też w wiele społecznych akcji, również w Sejmie, których celem jest zachowanie tradycyjnego rolnictwa i przeciwstawienie się niszczącemu go korporacyjnemu agrobiznesowi.
Za swoją działalność w stworzeniu w Polsce agroturystyki i ochronę polskich rodzinnych gospodarstw rolnych,  Jadwiga Łopata została w 2002 r.  w San Francisco uhonorowana prestiżową Nagrodą Goldmanów, zwaną „Ekologicznym Noblem”.

Na audycję "Perły reportażu" w niedzielę (3.02) o godz. 17.10 zaprasza Małgorzata Kownacka.

Jadwiga Łopata i sir Julian Ross; fot z archiwum bohaterów reportażu Jadwiga Łopata i sir Julian Rose; fot z archiwum bohaterów reportażu

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Historia na wieszakach" - reportaż Eweliny Karpacz - Oboładze

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 10:26
Małgorzata Michalska-Nakonieczna jest historykiem sztuki. Przez wiele lat pracowała w Muzeum Wsi Lubelskiej i prowadziła tam zajęcia z historii sztuki. To właśnie podczas tych zajęć wpadła na pomysł, żeby spojrzeć na wieszaki, jak na obiekt muzealny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Życie nie jest do bani" - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 21:21
Jak niewidomy mężczyzna, który nie miał pomysłu na życie stał się mistrzem świata? Reportaż o 27-letnim Wojciechu Makowskim - paraolimpijczyku, absolwencie wydziału zarządzania, raperze.
rozwiń zwiń