X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

„Prywatność w sieci” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 13:10
Media społecznościowe od lat cieszą się ogromną popularnością wśród internautów. Coraz chętniej publikujemy w internecie informacje o swoim życiu prywatnym… Czy są one zawsze bezpieczne?
Audio
W mediach społecznościowych spotykają się przedstawiciele wielu pokoleń...
W mediach społecznościowych spotykają się przedstawiciele wielu pokoleń... Foto: fot. Antoni Rokicki

– Kilka lat temu wstawienie swojego zdjęcia do internetu było dla mnie problemem. Bałem się tego, co kryje się za tą internetową przyszłością… – mówi uczeń jednej z warszawskich szkół. – Wyszliśmy z tego mitu niebezpiecznej osoby po drugiej stronie ekranu – tłumaczy jego znajoma z klasy, która sama posiada w jednym serwisie dwa konta: publiczne oraz prywatne. 


O tym, że w niektórych mediach społecznościowych lepiej nie podawać swojego imienia i nazwiska, przekonuje Paulina, która prowadzi na Instagramie konto „Photowomanlook”. Kilka lat temu zachęciła swoją mamę do aktywności w mediach społecznościowych. Mama prowadzi obecnie konto pod nazwą „Ostatnie podrygi 50 plus”, gdzie pokazuje swoją codzienność na emeryturze. Pani Paulina nadzoruje też konto „Majalacio”, które współprowadzi ze swoją jedenastoletnią córką Mają.


– Prywatność w internecie i mediach społecznościowych jest bardzo powierzchownie zabezpieczona i myślę, że jest to bardzo wirtualne złudzenie, że jesteśmy tam bezpieczni – uważa z kolei Tomasz Reich, autor książki „Jak dbać o wizerunek w mediach społecznościowych”, wykładowca Collegium Civitas.


Zapraszamy do wysłuchania reportażu Antoniego Rokickiego „Prywatność w sieci” w PR24 w „Społecznym magazynie reportażystów” w sobotę 16 marca o godz. 20.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Koncert życia” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 12:44
Aleksandra Fafius była licealistką, kiedy w 1967 roku poszła na koncert The Rolling Stones w Warszawie. Jak mówi, ten koncert zmienił jej życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Bez recepty” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 09:00
Biblioteka w szpitalu? Na taki oryginalny pomysł wpadła Fundacja Zaczytani.org, która promuje czytelnictwo książek w Polsce. Założono już ponad 700 bibliotek.
rozwiń zwiń