X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

„Czaszka z Katynia ostatni rozdział” – Anna Sekudewicz

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 17:06
13 IV to Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Kilka lat temu powstał reportaż „Katyń jedna historia”, opisujący dzieje czaszki polskiego oficera zamordowanego w Katyniu, która przeleżała ponad 60 lat w Instytucie Medycyny Sądowej w Kopenhadze. Dzięki trwającemu 3 lata dziennikarskiemu śledztwu autorki, udało się ustalić ponad wszelką wątpliwość kim był ten oficer. Badania DNA, które przeprowadzono po odnalezieniu mieszkającego w Australii syna oficera wykazały, że czaszka jest tym co pozostało po lekarzu wojskowym kpt Ludwiku Szymańskim. W 2008 w Warszawie odbył się pochówek szczątków, które spoczęły w Kaplicy Katyńskiej Katedry Polowej Wojska Polskiego. W uroczystości wziął udział syn Jerzy wraz z rodziną. Autorka reportażu Anna Sekudewicz przez wiele lat utrzymywała z nim  bliski kontakt. Były listy, telefony i maile. W styczniu ubiegłego roku Jerzy Szymański zmarł a jego ostatnia wola była zaskakująca. Mimo tylu lat spędzonych na obczyźnie zapragnął, aby malutka część jego prochów spoczęła w rodzinnej Rajczy i to dokładnie w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, czyli 13 kwietnia.  I tak oto życie dopisało wzruszające, patriotyczne post scriptum do tej niezwykłej historii.
Reportaż w realizacji dźwiękowej Jacka Kurkowskiego.

Perły Reportażu – prowadzi – Jakub Tarka; 14 kwietnia godz. 17:06 14.04.2019 17:06

Czytaj także

Tajemnica czaszki z Katynia

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2012 17:24
Sensacyjna historia czaszki polskiego oficera zamordowanego w Katyniu, którą odnaleziono w Danii i po 63 latach sprowadzono do Polski. Fascynujące dziennikarskie śledztwo.
rozwiń zwiń