X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"W nowej odsłonie" - reportaż Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 08:00
W Kamieńcu Ząbkowickim jest Pałac do którego jego właścicielka musiała wchodzić przez okno, gdyż jej kochankiem został koniuszy. A w czeskim Kuksie raz do roku wino leje się po schodach.
Audio
  • "W nowej odsłonie"-reportaż Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej
Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim
Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu ZąbkowickimFoto: fot: Sławomir Radzik


Jak Polacy i Czesi radzą sobie z rewitalizacją ważnych zabytków?

Przepiękny pałac Marianny Orańskiej Kamieńcu Ząbkowickim z 1838 roku został zniszczony i rozgrabiony po 1939 roku. W 1986 roku pałac wydzierżawiono na 40 lat, ale właściciel nie poradził sobie z odbudową. Dopiero w 2012 roku wrócił w ręce zarządcy - Gminy KamieniecZąbkowicki i rozpoczęto rewitalizację. Widać już jej efekty, ale prace mają się zakończyć dopiero w  2030 roku.

Po stronie czeskiej w okresie baroku powstało niezwykłe sanatorium - rozległy kompleks budynków świeckich i kościelnych. Potem przyszła powódź, wojna i do czasów współczesnych zachowało się tylko kilka budynków. Czechom bardzo szybko udało się dokonać rewitalizacji  i barokowy kurort w miejscowości Kuks otrzymał tytuł
Zabytku Roku 2016.

"W nowej odsłonie"- reportaż Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej 7.06. 2019 ok 23.10 w Programie 1.

Barokowy kompleks Uzdrowiskowy w Kuksie. Barokowy kompleks Uzdrowiskowy w Kuksie.

„Projekt „Promocja współpracy w Euroregionie Glacensis” jest współfinansowany ze środków europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Republika Czeska- Polska 2014-2020 „Przekraczamy granice”.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak