X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Wędrowcy" - Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 12:00
Brat nazwał siebie wędrowcem, człowiekiem ciągle poszukującym, w sztuce również. Dla mnie, to co robię, jest taką podróżą. Ja nie potrafię się zatrzymać w jednym miejscu i zająć tylko jedną sprawą.
Audio
obraz Łukasza Rogińskiego
obraz Łukasza RogińskiegoFoto: Fot. Arch. Łukasz Rogiński

W życiu każdego z nas przychodzi moment, kiedy zadajemy sobie pytanie, co zadecydowało, że jesteśmy tacy, jacy jesteśmy. Talent, cechy osobowościowe i społeczne przejmujemy od rodziców, dziadków. W jakim stopniu potrafimy wykorzystać piękne, szlachetne wzorce? Bohaterami reportażu są potomkowie Władysławy i Bolesława Rogińskich, artystów malarzy. Rodzice mieszkali w Wilnie, gdzie urodził się bohater reportażu, Łukasz. Do Polski przyjechali w kwietniu 1945 roku i zamieszkali w Gdańsku Wrzeszczu. Tu urodziła się ich córka Justyna. Obrazy rodziców z tego okresu, pokazują miasto i okolice, stanowiąc swoisty zapis pierwszych powojennych lat. Łukasz ukończył, na wydziale malarskim, gdańską ASP, Justyna, choć pięknie maluje, jest pedagogiem specjalnym. Zajmuje się niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą. Łukasz w stworzonej przez nią trzydzieści lat temu Fundacji „Sprawni inaczej” prowadzi warsztaty ceramiczne. Pomimo wieku, stale wynajduje nowe dziedziny twórczości. Obok grafiki artystycznej, malarstwa, zajmuje się ceramiką. Stojąca w Gdyni, na Skwerze Kościuszki fontanna – to jego dzieło, a kilka kamieniczek w Gdańsku, na ulicy Grobli i Szerokiej ma ozdobne elewacje wg jego projektu. Jego prace otrzymali m.in. Jan Paweł II, Jan Nowak Jeziorański, Margaret Thatcher, Edward Kennedy, Czesław Miłosz. 

„Wędrowcy” –reportaż Grażyny Wielowieyskiej, noc z poniedziałku na wtorek, 9/10 września, godzina 0.15, Jedynka 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak