X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

„Grudniowy czas” – reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 10:59
Audio
  • Grudniowy czas – reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej
Strajki w Gdyni w grudniu 1970 roku
Strajki w Gdyni w grudniu 1970 rokuFoto: fot. archiwum IPN

12 grudnia 1970 r. ogłoszono w prasie "zmianę cen detalicznych niektórych artykułów spożywczych i przemysłowych". Podniesiono ceny  mięsa, mąki, przetworów mlecznych, dżemów, kaszy, czy makaronów. Podwyżki miały wejść w życie następnego dnia. W poniedziałek 14 grudnia 1970 r. rozpoczęły się pierwsze manifestacje stoczniowców w Gdańsku. Miały niezwykle burzliwy charakter - podpalano samochody i sklepy, zdemolowano dworzec PKP, a agresja słowna przeradzała się w brutalne starcia uliczne. Władze użyły milicji i wojska, by do późnych godzin nocnych z 14 na 15 grudnia spacyfikować manifestacje. Bunt w Gdańsku stanowił inspirację do strajku dla pracowników gdyńskich przedsiębiorstw.
Jerzy Kowalczyk, z zawodu elektromonter, został zatrzymany w nocy z 15 na 16 grudnia jako członek Głównego Komitetu Strajkowego dla Miasta Gdyni. Był jednym z najbardziej zmasakrowanych uczestników protestów. Zenon Bruniewski miał wtedy 15 lat i też przyłączył się do protestów. Robią wszystko, żebyśmy nie zapomnieli …

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej pt. "Grudniowy czas" w poniedziałek, 16 grudnia o godz. 18.45 w Trójce.

Czytaj także

„Szlakiem kawalerii”- reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 16:00
700 KILOMETRÓW KAWALERYJSKIEJ HISTORII...
rozwiń zwiń