Reportaż

"Frau Maria spełnia marzenia" - reportaż Doroty Jaśkiewicz-Łebek

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 16:00
Czy większość z nas nie marzyła o tym, żeby w szkole było inaczej niż pamiętamy? Mniej schematycznie,  ciekawiej, radośniej?
Audio
  • Frau Maria spełnia marzenia - reportaż Doroty Jaśkiewicz-Łebek
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Maria Zuchantke i jej mąż Josefus związali swoje życie z Polską. Tu czują się wolni i szczęśliwi. Kochają Polaków za kreatywność i radzenie sobie wtedy, kiedy Niemcy rozkładają ręce. Oboje byli wychowani w duchu szacunku do ludzi i przyrody. Kiedyś pracowali w szkołach w Niemczech, a Maria krótko prowadziła szkołę domową w Polsce. Sami mają czwórkę dzieci. Ale zawsze marzyła, żeby założyć w naszym kraju prawdziwą alternatywną szkołę, z indywidualnym podejściem do ucznia, łączącą naukę z zabawą.

I teraz udało jej się spełnić to pragnienie. Autorka wraca z mikrofonem do swoich bohaterów po kilku latach.

Rodzina przeniosła się z dolnośląskiej wsi do Bolkowa i tam założyli „szkołę” będącą uzupełnieniem nauczania domowego, które rodzice wybrali dla swoich dzieci jako formę edukacji. Ta szkoła nie jest jednak końcem marzeń Marii…

Emisja: Program 1, 17 grudnia 2019, godz. 00.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reportaż "Ulice flamenco" - Dorota Jaśkiewicz-Łebek

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 21:15
Flamenco to nie tylko specyficzna harmonia, skomplikowane rytmicznie kompozycje, charakterystyczny andaluzyjski taniec, śpiew i gitarowe brzmienie, ale także tzw. duende, czyli duch flamenco. To wspólna improwizacja, szukanie porozumienia. Bywa zmysłowe, nostalgiczne, żartobliwe… Jak życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Koalicja miłości" - reportaż Doroty Jaśkiewicz-Łebek

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 17:00
Miłość do uroków wiejskiego życia zaowocowała tym, że zakochani w sobie Jadwiga Łopata i sir Julian Rose założyli Ekocentrum we wsi Strzyszów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bruce Lee we wspomnieniach swojego ucznia

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 19:00
Nie dba o rozgłos, ale za to dba o dyskrecję. Nienaganne maniery, inteligencja i piękna polszczyzna, mimo wielu lat na emigracji, uderzają przy pierwszym kontakcie ze Staszkiem. Prosi, by tylko tak go nazywać. I już.
rozwiń zwiń