Reportaż

PERŁY REPORTAŻU: "Dwa kwadranse o Ptaszynie" - Jakub Tarka

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 12:36
Jan Ptaszyn Wróblewski od 50 lat bez przerwy prowadzi kultową audycję "Trzy kwadranse jazzu". To najprawdopodobniej najstarsza na świecie audycja radiowa poświęcona temu gatunkowi muzyki.
Jan Ptaszyn Wróblewski
Jan Ptaszyn WróblewskiFoto: PAP/Marek Zakrzewski

Mógł być świetnym prawnikiem, jak jego ojciec, lub racjonalizatorem rolnictwa według uprawnień, które dała mu władza ludowa. Został artystą - jak mówią jego znajomi - generałem polskiego jazzu. Jan „Ptaszyn” Wróblewski to wielki autorytet dla młodych i starszych muzyków – światowej sławy saksofonista, aranżer, popularyzator jazzu. Wiele jego kompozycji zalicza się do tzw. klasyki polskiej piosenki (np. Żyj kolorowo, Kolega maj, Zielono mi, Dom w malwy malowany). Prywatnie to niezawodny przyjaciel, człowiek z zasadami i niezwykłym poczuciem humoru. 16 września 2019 roku został laureatem Nagrody Mediów Publicznych w kategorii „Muzyka”.

Na reportaż Jakuba Tarki zatytułowany "Dwa kwadranse o Ptaszynie" zapraszamy do radiowej Jedynki dziś (19.01) o godz. 17.10. Na audycję z cyklu "Perły reportażu" zaprasza Małgorzata Kownacka. 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Po pierwsze Trójka" - reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 12:45
W tym roku Trójka skończyła 55 lat
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Człowiek do wszystkiego" - reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2018 20:37
Marek Gaszyński świętuje w tym roku 60-lecie pracy artystycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przyjaciel" - reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 10:00
10 grudnia mija pierwsza rocznica śmierci Janusza Senta – pianisty, kompozytora, niezrównanego akompaniatora i oddanego przyjaciela Wojciecha Młynarskiego.
rozwiń zwiń