Reportaż

"Nasz wspólny świat" - reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 10:00
Stowarzyszenie "Wspólny Świat" z Białej Podlaskiej od 12 lat niesie pomoc dzieciom i młodzieży autystycznej oraz wspiera ich rodziny. W obliczu pandemii koronawirusa stało się to nie lada wyzwaniem - zarówno dla dzieci, rodziców, jak i kadry Stowarzyszenia.
Audio
Plany architektoniczne  Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem w Białej Podlaskiej
Plany architektoniczne Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem w Białej PodlaskiejFoto: Stowarzyszenie "Wspólny Świat"

"Wspólny Świat" obejmuje wsparciem prawie 200 osób z terenu Białej Podlaskiej oraz północnej części województwa lubelskiego i zatrudnia przeszło setkę wykwalifikowanych specjalistów.

– Przez kilkanaście lat działalności stowarzyszenia, które powstało w 2007 roku, staliśmy się znaną marką. Mieszkańcy Białej Podlaskiej na hasło "Wspólny Świat" od razu wiedzą, że pomagamy dzieciom z autyzmem, wspieramy ich rodziny i budujemy pierwsze w Polsce centrum pomocy osobom z autyzmem – mówi Renata Szwed ze "Wspólnego Świata". 

Stowarzyszenie podjęło się też ogromnego przedsięwzięcia, obejmującego budowę mieszkań treningowych, domu czasowego i stałego pobytu oraz miejsc rekreacji i rehabilitacji, a to wymaga wielkich nakładów finansowych. W sytuacji pandemii, problemów gospodarczych i braku możliwości organizowania akcji charytatywnych pozyskiwanie funduszy na dokończenie budowy jest ogromnym wyzwaniem.

Każdy może pomóc, przekazując na rzecz stowarzyszenia 1% podatku lub darowiznę. Szczegóły można znaleźć na stronie Stowarzyszenia Wspólny Świat.

Na reportaż Jakuba Tarki zatytułowany "Nasz wspólny świat" zapraszamy z poniedziałku na wtorek (27/28.04), po północy do radiowej Jedynki.