Reportaż

„Odcienie szarości” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 12:59
– Nie wszystko jest różowe. W życiu jest również miejsce na szarość... – przekonuje Witold Kozłowski z Łodzi, który w wieku 5 lat został deportowany z rodziną na Syberię. 
Audio
  • Odcienie szarości - reportaż Antoniego Rokickiego
Witold Kozłowski, jeden z bohaterów audycji
Witold Kozłowski, jeden z bohaterów audycjiFoto: Antoni Rokicki

Dwa miesiące temu nasze codzienne życie uległo wielu przemianom. Obostrzenia, takie jak zakaz wychodzenia na spacer czy zakaz spotkań z rodziną, były szczególnie trudne dla tych, którzy cenią sobie aktywny tryb życia. W czasie ogólnonarodowej przymusowej izolacji w internecie popularnością cieszyły się memy, w których narzekaliśmy na pandemię koronawirusa i z wytęsknieniem czekaliśmy na powrót do starych zwyczajów... A jak w tych realiach odnaleźli się ci, którzy w czasach swojej młodości musieli zmierzyć się ze znacznie większymi trudnościami?

– Nie wszystko jest różowe. W życiu jest również miejsce na szarość... – przekonuje Witold Kozłowski z Łodzi, który w wieku 5 lat został deportowany z rodziną na Syberię. W reportażu swoimi refleksjami na temat pandemii podzielą się również Powstańcy Warszawscy: Zofia Czekalska, Hanna Stadnik, Tadeusz Brodowski, a także Agnieszka Łesiuk-Krajewska z kampanii BohaterON – włącz historię!

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Antoniego Rokickiego „Odcienie szarości” na antenie radiowej Trójki 12 maja o godz. 18.45.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Ślady przeszłości” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 15:30
Witoldowi Kozłowskiemu po ponad 30 latach udało się odnaleźć najważniejszą rodzinną pamiątkę…
rozwiń zwiń

Czytaj także

„My powstańcy” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 12:25
Spotykają się przynajmniej raz w miesiącu. Wspominają wtedy powstanie, wybierają się razem na koncerty czy spotkania w muzeum. Szczególnie cieszą się, gdy odwiedzają ich młodzi ludzie – szczerze zainteresowani historią Powstania.
rozwiń zwiń