Reportaż

"Bieg w Dolinie Śmierci" - reportaż Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 12:05
Patrycja Bereznowska wygrała bieg Bedwater w Dolinie Śmierci, uchodzący za najtrudniejszy ultramaraton na świecie. Specjalnie wyselekcjonowani zawodnicy startują bowiem w temperaturze przekraczającej 50 stopni Celsjusza. 
Audio
  • Dwie pasje: bieganie i pomaganie (Reportaż/Trójce)
Partycja Bereznowska
Partycja BereznowskaFoto: fot. Aneta Mikulska

W nocy jest tylko nieznacznie chłodniej. W takich warunkach trudno oddychać, a ultramaratończycy muszą jeszcze biec i to sporo, bo 217 kilometrów. Żeby było jeszcze trudniej, zawodnicy startują z depresji - najniższego punktu, a finiszują na wysokości 2500 metrów nad poziomem morza. Patrycja Bereznowska trasę o długości 217 kilometrów przebiegła w 24 godziny i 13 minut. Swój bieg zadedykowała swojej mamie, chorej na depresję. W Polsce kibicował jej Marek Rybiec, który również przebiegł bieg w tak trudnych warunkach. W czasie pandemii podkreślają, jak ważna jest aktywność fizyczna. Patrycja teraz jest w Portugalii i ma do pokonania 280 km biegu w podobnych warunkach. Tym razem biegnie dla osób, które zostały dotknięte koronawirusem. 

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Joanny Bogusławskiej pt. "Bieg w Dolinie Śmierci", 21 lipca 2020 w Trójce o godz. 18.15.

Zobacz więcej na temat: reportaż Joanna Bogusławska

Czytaj także

"Ponad wszystko"- reportaż Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 16:50
Marek Bednarczyk urodził się na Hawajach. Jego rodzice poznali się w Stanach Zjednoczonych. Ojciec wcielony do wojska, walczył w Wietnamie. Podczas krótkiego urlopu umówił się ze swoją żoną na Hawajach, bo było najbliżej Wietnamu. 
rozwiń zwiń