Reportaż

„26 lat” – reportaż Antoniego Rokickiego i Macieja Jastrzębskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 11:13
Oczy Europy zwrócone są na Białoruś. Masowe protesty, które rozpoczęły się tuż po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich 9 sierpnia, są pokłosiem 26 lat życia pod rządami Aleksandra Łukaszenki.
Audio
  • 26 lat - reportaż Antoniego Rokickiego i Macieja Jastrzębskiego
20 sierpnia w Białymstoku odbył się marsz solidarności z Białorusią.
20 sierpnia w Białymstoku odbył się marsz solidarności z Białorusią. Foto: Antoni Rokicki

Jak wygląda codzienność Białorusinów mieszkających w swojej ojczyźnie, a także tych, którzy wyjechali na stałe za granicę? W reportażu wykorzystano nagrania Macieja Jastrzębskiego, korespondenta Polskiego Radia w Mińsku (obecnie w Moskwie), a także Antoniego Rokickiego, reportażysty, który rozmawiał z uczestnikami białostockiego marszu solidarności z Białorusią.

W reportażu wystąpili m.in. Jan Helda (rzeźbiarz, filozof), Jerzy Leszczyński (dyrektor programowy Białoruskiego Radia Racja), Aleksiej Trubkin (redaktor Białoruskiego Radia Racja).

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Antoniego Rokickiego i Macieja Jastrzębskiego „26 lat” na antenie radiowej Jedynki w piątek 28 sierpnia ok. godz. 23.05.

Czytaj także

„Dla Białorusi” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 12:26
Protesty na Białorusi przeciwko rządom Aleksandra Łukaszenki nie ustają. W zeszłym tygodniu przez centrum Białegostoku przeszedł marsz solidarności z narodem białoruskim.
rozwiń zwiń