Reportaż

„Gramy w sercach ludzi” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 14:25
Wiele krajów na świecie okazuje solidarność z protestującymi Białorusinami, organizując różnego rodzaju demonstracje, marsze, a także wydarzenia kulturalne. Jak muzyka łączy sąsiednie narody? 
Audio
  • Gramy w sercach ludzi - reportaż Antoniego Rokickiego
W sierpniu w Białymstoku zorganizowano marsz solidarności z Białorusią.
W sierpniu w Białymstoku zorganizowano marsz solidarności z Białorusią. Foto: Antoni Rokicki

Od ponad miesiąca na Białorusi trwają masowe protesty przeciwko Aleksandrowi Łukaszence. Wiele krajów na świecie okazuje solidarność z protestującymi Białorusinami. W zeszły piątek w Warszawie odbył się koncert „Gramy dla Białorusi”, zorganizowany przez Narodowe Centrum Kultury, Telewizję Polską i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na scenie wystąpili polscy oraz białoruscy artyści, m.in. Edyta Górniak, Kasia Moś, Stanisław Sojka, Janusz Radek, Lawon Wolski czy zespół Kriwi. Zaprezentowano utwory takie jak: „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena czy „Mury” Jacka Kaczmarskiego.

W reportażu wystąpili m.in.: Rusia Šukiurava (zespół Shuma), Marzena Strąk (Narodowe Centrum Kultury), Stefania Kavaliauskas (Telewizja Biełsat), Żmicier Wajciuszkiewicz, Janusz Radek.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Antoniego Rokickiego „Gramy w sercach ludzi” na antenie radiowej Czwórki w poniedziałek 14 września o godz. 21.15.

Czytaj także

„Dla Białorusi” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 12:26
Protesty na Białorusi przeciwko rządom Aleksandra Łukaszenki nie ustają. W zeszłym tygodniu przez centrum Białegostoku przeszedł marsz solidarności z narodem białoruskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„26 lat” – reportaż Antoniego Rokickiego i Macieja Jastrzębskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 11:13
Oczy Europy zwrócone są na Białoruś. Masowe protesty, które rozpoczęły się tuż po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich 9 sierpnia, są pokłosiem 26 lat życia pod rządami Aleksandra Łukaszenki.
rozwiń zwiń