Reportaż

"Ty możesz wszystko" - Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 12:00
Pojechałam do Rio, żeby dowiedzieć się czegoś o sobie. Dostałam tam, chyba najpiękniejsze lekcje miłości, odwagi, tolerancji. To była trochę szkoła życia. Gdzieś mnie to zaprowadzi, choć jeszcze nie wiem gdzie. 
Audio
szkoła w faveli, w Rio De Janeiro
szkoła w faveli, w Rio De JaneiroFoto: fot. arch. Magdalena Malejczyk

Książka towarzyszyła jej od najmłodszych lat. Pamięta jak wieczorami, przed snem, codziennie czytał jej ojciec. To z nim poszła pierwszy raz  na warszawskie targi książki. Potem były studia bibliologiczne na UW i praca licencjacka o sukcesie prozy Paulo Coelho. Po studiach oficyna, wydająca jego książki w Polsce, zaproponowała jej pracę. Zawodowe kontakty z pisarzem przerodziły się w przyjaźń. W 2018 roku postanowiła wreszcie odwiedzić kraj, z którym czuła się bardzo związana. W Rio de Janeiro, dzięki zaprzyjaźnionym osobom trafiła do faveli i szkoły, którą wspiera fundacja Coelho i jego żony. To był przełom. Stwierdziła, że na pewno tu wróci ale już jako wolontariuszka. Tak też się stało. Z okazji zbliżających się 40 urodzin, postanowiła zrobić coś ważnego. Wróciła do Rio i pracowała w szkole, w faveli pół roku. 

"Ty możesz wszystko" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej, piątek, 27 listopada, godzina 23.10, Program 1

Zobacz więcej na temat: reportaż Grażyna Wielowieyska

Czytaj także

„Trzy życia, jeden los” - Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 22:00
Poniedziałek, 1 października 2012, godzina 21.14, Program 1. Oksana, Anna i Aniuta – wszystkie trzy pochodzą z Ukrainy i od kilku już lat utrzymują swoją bliższą i dalszą rodzinę pracując na czarno w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Przystanek Szekspir” - Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2016 10:00
„Wiem, że mam Downa. Ale wiem też, że jestem wyjątkowy. Kocham też moją pracę”.
rozwiń zwiń